środa, 13 lipca 2016

Pomysły na skandynawski prezent

naczynia emaliowane
Każdy wie, jak ciężkim zadaniem jest znalezienie trafionego prezentu. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy stanowi brak inspiracji. Ciekawym pomysłem na upominek mogą być drobiazgi w stylu skandynawskim.


Prezent do kuchni


Kuchnia to miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo. Powinno być w niej więc ciepło i przytulnie. Sposobem na zapewnienie odpowiedniego kuchennego klimatu jest zakup drobiazgu, który świetnie będzie współgrał z kolorem ścian. Ciekawym prezentem mogą okazać się przedmioty codziennego użytku, który dzięki wysokiej jakości wykonaniu oraz atrakcyjnemu, estetycznemu wyglądowi staną się cennym elementem aranżacji.

Jedną z najciekawszych propozycji na prezent w stylu skandynawskim są bez wątpienia naczynia emaliowane. Ich atrakcyjny wygląd oraz funkcjonalność sprawiają, że odpowiednio dobrane zapewnią kuchni przyjemny klimat. Naczynia emaliowane dzięki specjalnej, wpylanej w wysokiej temperaturze warstwie są niezwykle odporne. Dodatkowa ochrona sprawia, że nie wydalają one żadnych szkodliwych substancji. Naczynia tego typu świetnie utrzymują ciepło, dzięki temu możemy w nich przechować na krótki czas jedzenie bez narażania go na szybkie wychłodzenie. Odporność emalii sprawia, że produkt tego typu możemy wyciągnąć z zamrażarki i bez obaw podgrzewać na kuchence. Szeroka gama kolorów zapewnia możliwość dopasowania produktu do praktycznie każdej kuchni. Więcej o naczyniach emaliowanych można dowiedzieć się z poradnika dostępnego na stronie sklepu internetowego White House Design -

W kuchni świetnie wyglądać będą także różnego rodzaju przedmioty wykonane z drewna. Pamiętajmy jednak, żeby ich wygląd był możliwie jak najbardziej naturalny. Trafionymi prezentami mogą być przydatne drobiazgi takie jak młynki do soli lub pieprzu, zestaw kuchennych łyżek czy dziadek do orzechów. Wszystkie te akcesoria w swojej ofercie posiada renomowana duńska firma Normann Copenhagen.


Prezent do holu


Hol to niezwykle uniwersalne pomieszczenie, w którym jest miejsca na różnego rodzaju drobiazgi. Zatem repertuar przedmiotów, które mogą być świetnymi prezentami jest naprawdę szeroki. Jeśli osoba mająca być adresatem upominku nie ma na ścianach holu dominującego elementu aranżacyjnego, możemy zdecydować się na sporych gabarytów przedmiot. Atrakcyjnie będą wyglądały różnego rodzaju wianki, na przykład te wykonane z nitek brzozowych. Zapewnią one naturalny klimat, jakże ważny w pomieszczeniach urządzanych w stylu skandynawskim.

Świetnym prezentem, który elegancko wyglądał będzie w holu, może być też odpowiednio wybrany wieszak. Sklepy oferują nam naprawdę bardzo szeroki wybór akcesoriów tego typu. Wieszaki różnią się między sobą praktycznie wszystkim – kształtem, wielkością, kolorem czy materiałem, z którego je wykonano.


Jeśli adresat naszego prezentu jest fanem stylu skandynawskiego lub aranżacja jego domu posiada charakterystyczne dla Skandynawii rozwiązania, mamy ogromny wybór drobiazgów ograniczony jedynie przez naszą wyobraźnie. Kupić możemy praktycznie wszystko, każdy nawet najbardziej prozaiczny przedmiot może stanowić wartościowy element aranżacji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz