wtorek, 8 marca 2016

Klosz na ciasto – jako dekoracja w kuchni

Klosz na ciasto – jako dekoracja w kuchni

W nowoczesnych kuchniach pięknie się będzie prezentował klosz na ciasto – szklany i przezroczysty. Gdy gospodyni upiecze ciasto, na pewno chciałaby się nim pochwalić, a oprócz smaku, ważny jest również wygląd – na pewno zatem pięknie będzie się prezentowało w kloszu na ciasto. Poza tym klosz zapobiega wyschnięciu ciasta. Czy jednak klosz na ciasto może służyć wyłącznie na ciasto? Jakie jeszcze inne zastosowania może mieć klosz na ciasto?


Klosz na ciasto – zastosowania

Osobiście używam go po prostu do dekoracji. Przezroczysty, szklany klosz wspaniale komponuje się ze stylem rustykalnym, vintage czy shabby shic. Można tworzyć z nim wiele wspaniałych dekoracji – nie musi to być tylko ciasto.

Oprócz ciasta, do klosza możemy włożyć wszelkie inne wypieki, jak muffinki, pierniki i wiele, wiele innych. Możemy tam także włożyć po prostu cukierki, albo wszelkie inne słodycze, jakie tylko przyjdą nam do głowy – wszystko na pewno będzie pięknie się prezentować.

Innym pomysłem, by udekorować kuchnię z pomocą klosza, jest włożenie do niego owoców. Mogą to być na przykład same cytryny – są one powszechnym elementem dekoracji kuchennej, ale mogą to być też grejpfruty z pomarańczami lub po prostu różne owoce.

Kolejną inspiracją do ozdoby klosza na ciasto będą kwiaty – małe bukieciki z pewnością będą cieszyć oko w kloszu. Taka dekoracja często spotykana jest na weselach, co nie znaczy, że nie można stworzyć pięknej dekoracji we własnym domu.


To tylko kilka pomysłów, można by je mnożyć w nieskończoność – dużo zależy od kreatywności i inspiracji, jedna jestem pewna, że klosz na ciasto to wspaniała ozdoba i warto ją posiadać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz