poniedziałek, 1 lutego 2016

Kolor rolety do wnętrza – jak dobrać?

Rolety spełniają w domach czy mieszkaniach bardzo ważne funkcje. Po pierwsze znacznie poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniu, Choćby dlatego, że możesz je przysłonić gdy razi cię słońce, albo gdy nie chcesz, by sąsiad z naprzeciwka zaglądał Ci do okna.


Dodatkowo spełniają równie ważną funkcję estetyczną. Zbliża się wiosna, czyli pora kiedy to większość z nas robi wiosenne porządki i stara się odświeżyć mieszkanie nowymi dodatkami czy dekoracjami. Jednym z takich elementów, które nadadzą charakter w Twoim mieszkaniu mogą być rolety. 

Rolety te mają dodatkową zaletę – a mianowicie design. Dzięki nim możesz odświeżyć swoje mieszkanie i żyć bardziej komfortowo. Jak zatem dobrać odpowiedni kolor to wystroju wnętrza? Oto kilka podpowiedzi:

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę, na którą stronę świata wychodzą nasze okna. Jeżeli na ciemną – północną, ciemne rolety dadzą efekt nieprzyjemnego półmroku. W takich pokojach lepiej postawić, jasne, półprzezroczyste rolety (na przykład białe, typu dzień-noc).

Na wiosnę, ładnie ożywią mieszkanie stonowane kolory: jasne, szare, błękitne itp. Takie kolory podkreślą elegancję w mieszkaniu i wpasują się niemal w każde wnętrze. Jeżeli masz białe ściany możesz poszaleć z kolorami zasłon. Muszą jednak pasować do innych elementów dekoracyjnych we wnętrzu. Na wiosnę stawiałabym na pastelowe kolory dekoracji. Na przykład możesz zmienić obicia jaśków, i doniczki do kwiatków, na takie, które są w kolorze pastelowo-miętowym. Otrzymasz wspaniały efekt gdy dodasz do tego jeszcze w tym samym kolorze rolety. Jednak dla tych, którzy nie lubią eksperymentować z kolorami, polecam białe rolety (ale nie do białych ścian!) z jakimś delikatnym wzorkiem.

Jeżeli dobrze dobierzesz rolety, z pewnością Twoje mieszkanie nabierze dobrej energii, z której będziesz mógł długo czerpać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz