wtorek, 8 grudnia 2015

Oryginalne wnętrze w stylu industrialnym

Remont domu lub dostosowanie mieszkania do swoich potrzeb to niełatwe zadanie. Pomijając kwestie finansowe i logistyczne, jednym z trudniejszych zadań przed jakimi stajemy jest odpowiedź na pytanie: jak wystroić mieszkanie? 

Jednym z bardziej interesujących rozwiązań może być styl industrialny, czyli oryginalna stylistyka nawiązująca do USA z połowy XX wieku.
Dlaczego styl industrialny? Wnętrza tego typu to rozwiązanie odwołujące się do rzeczywistości, w jakiej znajdowali się obywatele Stanów Zjednoczonych po II Wojnie Światowej. Tamten okres wiązał się z recesją, pustoszejącymi fabrykami i opuszczonymi halami produkcyjnymi. Obraz może niezbyt zachęcający, ale w twórczy sposób wykorzystany przez artystów i architektów zza oceanu. Zaczęli oni wypełniać opuszczone przestrzenie meblami, tworząc niepowtarzalny styl, który cechuje się dużymi, pustymi przestrzeniami. Dominuje tutaj minimalizm i rezygnacja z ozdób. Tym, co przyciąga uwagę jest niebanalne rozwiązanie, w postaci eksponowania tego, co zwykle chowa się przed oczami domowników: cegieł i betonu oraz ich połączeń. Wbrew pozorom ekspozycja tych elementów tworzy niezwykle atrakcyjne pomieszczenia, których nie sposób zapomnieć.
Przede wszystkim funkcjonalność

Styl industrialny będą cenić głównie osoby bardzo praktyczne. W mieszkaniu przyrządzonym zgodnie z tą filozofią nie ma zbędnych sprzętów, a niewielka ilość mebli to oszczędność miejsca i finansów. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, można ją optycznie powiększyć zastosowaniem luster, dzięki czemu nawet małe mieszkanie może prezentować się okazale i interesująco.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam taki styl, zwłaszcza w połączeniu z jakimś fajnym poddaszem albo loftem :)

    OdpowiedzUsuń