środa, 25 listopada 2015

Pusta ściana – jak ją zaaranżować

Pomysłów na pustą ścianę jest wiele, trzeba jednak pamiętać aby zdecydować się na coś smacznego i dobrze się prezentującego, dzięki temu zyskamy piękne i designerskie wnętrze. Nie lubię kiczu i przesady, nie lubię również zbytniego minimalizmu, jednak drobiazgi, które dodają ciepła i charakteru we wnętrzu są potrzebne. Co będzie dobrze się prezentowało na ścianie? Zapraszam na kilka pomysłów.


Grafika – warto postawić na ciekawą grafikę na ścianie. Sprawdzą się ciekawe i oryginalne wzory, jeśli mamy jasne pomieszczenie możemy postawić na mocne akcenty kolorystyczne. Mogą być to obrazy, zdjęcia, ciekawe rysunki albo napisy. Wybór grafik jest ogromny, pamiętajmy żeby nie przesadzić, czasem jeden obrazek prezentuje się lepiej niż kilka.


Wieszaki ścienne – to świetne rozwiązanie, możemy użyć je jako ozdoby, a przy okazji stanowią funkcjonalny dodatek. Na wieszakach możemy zawiesić ulubione ubrania, modne gadżety albo piękną biżuterię. Wieszaki ścienne nie muszą być nudne, możemy wybrać ciekawe kształty i formy. Spokojnie znajdziemy wieszaki, które wpasują się w styl skandynawski czy industrialny.

Fototapeta – świetne rozwiązanie na całą pustą ścianę lub jej część. Fototapety często kojarzą nam się z tandetą, jednak ich wybór w ostatnim czasie jest znacznie większy i możemy znaleźć naprawdę piękne fototapety.


Farba tablicowa – farba tablicowa to idealny pomysł na ścianę w kuchni czy w pokoju dziecka. Maluch może bez obaw malować po ścianie i rozwijać swoją kreatywność. W kuchni na takiej ścianie umieścić możemy przepisy, listę zakupów czy ulubione motto. Oczywiście nic nie stoi także na przeszkodzie aby pomalować farbą tablicową ścianę w przedpokoju czy w sypialni, w tych pomieszczeniach także możemy stworzyć coś ciekawego i nietuzinkowego.

A jakie są wasze pomysły na pustą ścianę? Może lubicie minimalizm albo stawiacie na dużą ilość drobiazgów? Dajcie znać :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz