środa, 28 października 2015

Farba czy tapeta?Remontując mieszkanie pewnie nie raz zastanawialiście się na co się zdecydować farbę czy tapetę? Każdy z tych wyborów ma swoje plusy i minusy, na początku powiem też, że oba wybory są odpowiednie pod warunkiem, że dobrze dobierzemy farbę i tapetę.

Zacznijmy od farby. Tutaj sprawa jest oczywista, zarówno jasne jak i ciemne kolory dobrze dograne do siebie pięknie prezentują się we wnętrzach. Warto sięgać po farby zmywalne, ułatwi nam to w przyszłości utrzymanie pięknego wnętrza. Farba zawsze dobrze wygląda pod warunkiem, że ściany są równe i nie ma na nich pęknięć. W takim wypadku trzeba przeprowadzić generalny remont lub można poratować się właśnie tapetą. Wielu osobom tapeta źle się kojarzy, jednak jeśli wybierzemy odpowiedni wzór i materiał tapety możemy uzyskać bardzo fajny efekt. Tapetę możemy położyć na wszystkich ścianach lub jednej, to drugie rozwiązanie bardzo fajnie się sprawdza. Jeżeli wybierzemy małe wzory podkreślimy na ścianie wrażenie głębi. Innym wartym uwagi wzorem są pionowe pasy, wydłużą one optycznie pomieszczenie i sprawią, że będzie wyglądało na większe. W małych wnętrzach dobrze zdecydować się na tapety w jasnych odcieniach, powiększą one optycznie wnętrze. Koszt tapetowania jest nieco wyższy niż malowania pomieszczenia. Dla produktów o podobnej jakości cena na metr kwadratowy plasuje się tak - malowanie 7-12 zł, natomiast tapetowanie 12 - 20 zł. Oczywiście jest to koszt w przybliżeniu, w zależności od marki i jakości produktu kwoty te mogą być bardzo różne. Osoby, które dalej nie przekonały się do tapety mogą pomyśleć jeszcze o fototapecie. Obecnie jest duży wybór pięknych wzorów, które idealnie będą pasowały do sypialni, salonu czy kuchni. Ciekawa fototapeta sprawi, że pomieszczenie będzie nietuzinkowe.

Podsumowując i farba i tapeta świetnie się sprawdzą, wybierzmy to co będzie najlepiej prezentowało się w naszym wnętrzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz