poniedziałek, 14 września 2015

Naczynia emaliowane - ozdobą kuchni


Urządzając wnętrze stoimy przed niezliczonym wyborem dodatków oferowanych przez różnych producentów. Do wyboru mamy nowoczesne style i jak i bardziej vintage, wszystko zależy od naszego gustu. Można też połączyć coś starego z czymś nowoczesnym i stworzyć eleganckie i zarazem przytulne wnętrze. Takie właśnie są naczynia emaliowane używane jeszcze przez nasze babki i prababki, przynoszą wspaniałe wspomnienia, a także genialnie wyglądają.Naczynia emaliowane kiedyś były bardzo popularne, później zostały zapomniane, a teraz coraz więcej osób do nich powraca. Wkomponują się świetnie w styl skandynawski jak i industrialny. Wyglądają przepięknie, są także bardzo wytrzymałe i solidne. Moją uwagę zwróciły naczynia emaliowane od Garden Trading. Uroku dodaje im wzór Muscat i drewniane elementy. A oto kilka naczyń, które według mnie są godne uwagi.

Czajnik emaliowany
Elegancki czajnik pokryty emalią. Jest bardzo wytrzymały, długo utrzymuję temperaturę, posiada także bardzo wygodną drewnianą rączkę. Ogromnym plusem jest to, że czajnik pasuje do kuchenek gazowych, indukcyjnych i tradycyjnych retro.
Pojemnik emaliowany
Pojemnik dostępny jest w kolorze żółtym oraz szarym, posiada drewnianą przykrywkę. Możemy przechowywać w nim ulubioną herbatę, kawę czy kakao. Będzie pięknie prezentował się na półce w kuchni jak i na półce w salonie.Garnek z drewnianą rączką
Piękny prosty kształt, ciekawy wzór i drewniana rączka tworzą harmonijną kompozycję. W garnczku możemy podgrzewać mleko, wodę, przygotowywać ulubione sosy czy kakao. Emalia jest wytrzymała na temperaturę co pozwala nam zaraz po wyjęciu z lodówki postawić garnek na gaz. Garnek pasuje do tych samych rodzajów kuchenek co czajnik emaliowany.

A wam jak podobają się naczynia emaliowane? Pasowałyby do waszych kuchni? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz