wtorek, 25 sierpnia 2015

Styl industrialny w małym wnętrzuStyl industrialny czyli inaczej nazywany również fabrycznym zwykle kojarzy nam się z dużymi i przestrzennymi loftami. Zapoczątkowany został w Nowym Jorku przez artystów, którzy adaptowali na wnętrza mieszkalne stare fabryki. Teraz ten styl jest wyznacznikiem dobrego gustu i luksusu, docenia go coraz więcej osób. Co ciekawe wcale nie musimy posiadać dużego loftu aby urządzić mieszkanie w stylu industrialnym, będzie on również dobrym rozwiązaniem w mniejszych wnętrzach.Dlaczego warto zastosować styl industrialny w małym wnętrzu?


Główną zaletą jest jego przestrzenność, lubi on zdecydowanie otwarte pomieszczenia. Tak więc urządzając kawalerkę możemy w jednym pomieszczaniu umieścić kuchnię, salon i sypialnie rozdzielając ją jedynie na strefy. Jest to proste rozwiązanie, a daje świetny efekt. Kolory najczęściej pojawiające się we wnętrzach urządzanych w tym stylu to biele i szarości, powiększają one optycznie wnętrza. Natomiast cegła, beton i rdza czyli typowe dla stylu industrialnego materiały sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na dużo bardziej oryginalne i ciekawe. Nie musimy oczywiście decydować się na pordzewiałe rury czy starty beton, można postawić na mniej ekscentryczne dodatki.

Oświetlenie jest ważne! 

Bardzo ważną rolę zarówno w stylu industrialnym, jak i w małych pomieszczeniach odgrywają lampy industrialne. Musimy pamiętać aby przy każdej osobnej strefie znajdowało się oświetlenie, poza centralnym oświetleniem bardzo ważne jest również miejscowe. Miejsce do pracy, czytania czy odpoczynku powinno posiadać swoją własną lampkę. Grając odcieniami światła możemy sprawić, że wnętrze będzie dużo bardziej przytulne i przyjemne. 

Nie bójmy się dodatków! 

To dodatki nadają charakter wnętrzu. Całokształt powinien być harmonijny i pasować do siebie. Lustra, poduszki, pudełka czy nietuzinkowe meble sprawią, że mieszkanie będzie nasze, a nie z okładki. Bardzo ważne jest żeby zdecydować się na to co lubimy, nie kierujmy się tylko tym co jest w modzie, bo to my mamy czuć się dobrze w tym wnętrzu. 

 

3 komentarze:

  1. całkiem ciekawie, aczkolwiek jestem zwolenniczką zimnych wnętrz wzorowanych na skandynawskich klimatach ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tez uwielbiam styl skandynawski:) Ale muszę przyznać, że styl industrialny coraz bardziej mnie zachwyca.

      Usuń