piątek, 14 sierpnia 2015

Czerwień we wętrzach
Popularnością cieszą się jasne i przestrzenne wnętrza, już nie tak często spotykamy mocne kolory na ścianach w mieszkaniach, jednak mocne kolory również mogą wyglądać efektownie i elegancko. Przyjrzyjmy się bliżej czerwieni, która jest kolorem bardzo odważnym i energetycznym. Gdzie pasuje i kiedy się sprawdzi?Zacznijmy może najpierw od pomieszczenia, w którym lepiej unikać tej barwy - sypialni. Czerwień jest dość mocnym kolorem, a w sypialni potrzebujemy czegoś lekkiego, spokojnego i wyciszającego. Nasze oczy powinny odpoczywać po całym dniu wrażeń, dlatego też w sypialni lepiej postawić na lżejsze kolory. Jednak nie zaszkodzi odrobina czerwieni, może ona wylądować na jednej bądź dwóch ścianach, a także na dodatkach, od wielu lat czerwony kojarzy się z seksem i namiętnością, jeśli chcemy więc stworzyć sobie sypialnie z seksapilem możemy pomyśleć o tym kolorze.


Czerwień to klasyczna barwa, która kojarzy się także z luksusem. Jeśli chcemy wydobyć więcej luksusu z wnętrza, warto połączyć ten kolor ze złotymi dodatkami. Oczywiście nie możemy przesadzać, nie chcemy też stworzyć zbyt kiczowatego wnętrza. Kolor ten będzie pasował do salonu, kuchni, przedpokoju, a nawet łazienki. Jednak lepiej nie stawiać na wszystkie ściany w mocnym kolorze, jedna jaśniejsza ściana sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na lżejsze. Jakie jeszcze są zalety czerwonego koloru? Doda on nam energii, podkreśli naszą osobowość i pewność siebie, a również sprawi, że wnętrze będzie o wiele bardziej przytulne. Jeżeli chcemy coś wyeksponować, czerwone tło będzie świetnym rozwiązaniem, na pewno przyciągnie uwagę gości.
Fajnym pomysłem jest również pomalowanie na czerwono ściany wokół kominka, będziemy mieli wrażenie, że kominek rozgrzewa jeszcze mocniej, wygląda to bardzo efektownie i przyjemnie.

Osoby, które jednak wolą jasne wnętrza mogą pomyśleć o akcesoriach i dodatkach w czerwonym kolorze. Małe ale mocne akcenty kolorystyczne sprawią, że wnętrze będzie wyglądało o wiele bardziej ciekawie. Takie rozwiązanie pojawia się bardzo często w stylu skandynawskim. W jasnych i przestronnych pomieszczeniach można spotkać czerwone obrazy, poduszki, wieszaki czy inne akcesoria. Jest to dobre rozwiązanie również ze względu na łatwość zmiany wystroju we wnętrzu. Kiedy zapragniemy całkiem innego wyglądu pomieszczenia wystarczy kupić kilka nowych dodatków w innym kolorze, a stare na jakiś czas schować, otrzymujemy odświeżone pomieszczenie, a nie musimy wkładać w to zbyt wiele pracy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz