poniedziałek, 1 czerwca 2015

Jak dopasować kolor ścian do podłogi

Bardzo ważnym zagadnieniem jest dopasowywanie koloru ścian do podłogi, nie jest to proste zadanie ale odpowiednio dopasowane kolory zapewnią nam ład i harmonijny wygląd wnętrza.
Przy dobieraniu koloru ścian i podłogi istotną rolę stanowią również meble, powinny być one o dwa tony jaśniejsze lub ciemniejsze od podłogi. Jeżeli stawiamy na jasną podłogę i jasne meble można zdecydować się na mocniejsze i ciemniejsze kolory ścian, jednak zbliżone do siebie kolory będą znacznie lepiej się komponowały. Wybierając ciemne podłogi w kolorach brązu trzeba być bardzo ostrożnym, zbyt ciemne kolory i meble sprawią, że wnętrze będzie ciężkie. Aby uniknąć takiego efektu dobrze postawić na chłodne barwy. Na ścianach sprawdzi się między innymi fiolet i turkus, kolory te podkreślą ciepłą barwę podłogi. Przy ciemnych kolorach warto także zadbać o oświetlenie, chłodna tonacja zbilansuje wnętrze, dzięki czemu nie będzie ono aż tak ciemne i ciężkie. Należy pamiętać, że na ciemne kolory możemy zdecydować się przy większych wnętrzach, do małych wnętrz zdecydowanie postawić należy na jasne kolory, które powiększą wnętrze.

Niezależnie od tego jaki kolor wybierzemy należy kierować się nie tylko zasadami ale również naszymi pragnieniami. Jeżeli uważamy, że dany kolor będzie genialnie wyglądał we wnętrzu warto spróbować i sprawdzić jak będzie wyglądał, w razie czego zawsze można kolor zmienić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz