poniedziałek, 1 czerwca 2015

Jak optycznie powiększyć wnętrze
Urządzanie wnętrza w małym mieszkaniu nie jest proste. Trzeba znaleźć sposoby, które sprawią, że wnętrze będzie wydawało się większe i przestrzenne. Sposobów na powiększenie pomieszczenia jest kilka i są one bardzo proste.
Najważniejszy punkt to kolor ścian, jasne i białe kolory sprawią, że wnętrza będą subtelne i otwarte. Dużą rolę odgrywa także oświetlenie, chłodne barwy powiększą pomieszczenie, trzeba jednak uważać, jeżeli mamy mieszkanie urządzone w surowym stylu może być nieprzyjemne i mało przytulne. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest też oświetlenie mieszkania różnymi barwami światła w zależności od przeznaczenia strefy, przykładowo kącik do wypoczynku oświetlony powinien być ciepłą barwą. Meble na połysk także są bardzo dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań, odbijają światło, a poza tym genialnie prezentują się w każdym wnętrzu. Jeżeli chcemy aby mieszkanie zyskało więcej koloru to warto postawić na akcesoria w mocnych kolorach., dodadzą one charakteru i przytulności. Fajnie wyglądać będą kolorowe obrazy, wieszaki, pudełka czy lampy. Należy jednak rozważnie dobierać akcesoria, zbyt duża ich ilość wywoła nieporządek i mieszkanie nie zyska na wielkości.

To podstawowe i proste czynności, które warto wykorzystać w mieszkaniu, jeżeli chcecie postawić na konkretny styl to styl skandynawski będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla małego mieszkania, charakteryzuje się on jasnymi i delikatnymi wnętrzami i pojawiają się kolorowe akcenty.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam stonowane kolory. Najlepiej pomalowałabym ały dom na biało i pobawiła się teksturami i kolorami ;)

    OdpowiedzUsuń